Разгледайте този доклад за историята на Шанхай

Разгледайте този доклад за историята на Шанхай

Разгледайте този доклад за историята на Шанхай

Blog Article

„Кървави разкази“ на Александър Чакъров са игра на руска рулетка без празно място в барабана, като в револвера на съдбата са заредени разкази-патрони с опустошителна сила.

Водена от желанието си да оцелее в една реалност, където смъртта носи повече утеха от живота, Сангми е решена да не бъде част от игричките на властните мъже около нея, каквото и да ѝ струва това. С напредването на войната и обрата в нея властта на нейните похитители се пропуква, но приключенията на младата корейка не спират до там.

- Китай е неутрална страна - каза баща му, - няма нужда да се излагаш на опасност.

Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане.

Демек ти я сакаш, ма тя таквизе не ги кльопа. И после ръкоблудства с твоето име на устните си.

От Шанхай до Париж – разказ за голямата война и любовта

Кобо Абе - японският разкази Шанхай Франц Кафка: Загубата започва със страха от нея

Ориана Фалачи срещу световните институции, тираните и страха

Александър Чакъров е роден във Варна. Автор е на книгата „Кървави разкази", кино сценария „Коренът на короната" и пиесите „Зарови ме в небето" и „Пенсията на баба Тонка".

В градчето Ноайел сюр Мер друга жена, Камий, има отчаяна нужда от помощ, за да се спаси от насилническия брак, в който е била вкарана против волята ѝ.

Семейството на момичето им изпращаше снимка всяка година и Луи я поставяше в сребърна рамка, като заменяше предишната.

Д-р Павлина Андреева Авторите Пъпките: Шарка или алергия?

С великолепен и поетичен стил романът на Джени Чанг умело разкопава част от забравената част от историята на Франция по време на Голямата война и отдава почит както на китайските работници, дошли да подпомогнат военните действия, така и на членовете на китайската общност в Париж, които доброволно работят като преводачи и служат като мост между двете култури.

Тя забърза надолу към приземния етаж и напред по коридора, водещ към задната част на "Ла Пагод". Сега магазинът бе затворен през повечето дни; малко хора купуваха антики по време на война.

Report this page